Potápačský počítač Suunto EON Steel Black

Top ponuka
 • Potápačský počítač Suunto EON Steel Black
 • Obrázok (2)
 • Obrázok (3)
 • Obrázok (4)
 • Obrázok (5)
 • Obrázok (6)
 • Obrázok (7)
 • Obrázok (8)
 • Obrázok (9)
 • Obrázok (10)
1 046 s DPH / ks 871,7 € bez DPH / ks

Suunto EON Steel Black je intuitívny potápačský počítač novej generácie vybavený dvoma algoritmami, ktorý kombinuje v sebe pokročilú technológiu s brilantným farebným displejom, nabíjateľnou batériou a individuálne nastaviteľnými vlastnosťami a zobrazeniami.

Výrobca:
Obj. čislo:
SS050558000

Varianty

Obrázok Obj. čislo Variant produktu Dostupnosť Cena s DPH
Suunto EON STEEL BLK, USB SS050558000 Suunto EON STEEL BLK, USB Na sklade
1 078 € 1 046 €

Potápačský počítač Suunto EON Steel Black

Suunto EON Steel Black - intuitívne ovládateľný, extrémne odolný potápačský počítač vybavený potápačskými algoritmami Suunto Fused™ RGBM 2 a Bühlmann 16 s gradient faktormi, je dokonalým spoločníkom na potápanie pre tých najnáročnejších potápačov. Vďaka mimoriadne odolnému dizajnu, podpore viacerých plynov a CCR, prispôsobiteľným funkciám, bezdrôtovej mobilnej konektivite s aplikáciou Suunto, užívateľsky aktualizovanému softvéru predurčuje tento prístroj pre dlhodobé potápanie v rôzne náročných podmienkach.

Obrazovka je ľahko čitateľná za akýchkoľvek svetelných podmienok a môže sa jednoducho ovládať tromi tlačidlami aj v najhrubších rukaviciach. Prístroj poskytuje možnosť jeho individuálneho nastavenia podľa potrieb a preferencii užívateľa so zobrazením dát, ktoré potrebuje mať stále na očiach. Individuálne prispôsobenie

Suunto EON Steel ponúka nový jedinečný spôsob prispôsobenia počítača potrebám užívateľa. Pomocou funkcie Suunto Custom DisplayTM si môže užívateľ na mieru upraviť svoj Suunto EON Steel tak, aby zobrazoval iba to, čo chce a potrebuje pre danú úroveň potápania. Je to prvý počítač, ktorý umožňuje užívateľovi prispôsobiť si takmer každý prvok rozhrania.

Užívateľ si môže prispôsobiť štýl zobrazenia, užívateľské displeje, dáta, ktoré sa budú zobrazovať a nakoniec spôsob nosenia alebo ochrany prístroja.

Klasický a grafický štýl zobrazovania

V závislosti od osobných preferencií, si užívateľ môžete vybrať medzi klasickým alebo grafickým spôsobom zobrazovania údajov na displeji počítača. Klasický spôsob ponúka tradičné textové rozhranie a vizuálne zobrazuje rôzne údaje v odlišných farebných grafoch.

Až 4 užívateľské voliteľné displeje

Možnosť nastaviť si rôzne obrazovky ponúka množstvo volieb, ktoré vyhovujú užívateľovým potrebám. Či je to možnosť zobrazenia najdôležitejších informácií na jednej obrazovke alebo zobrazenie ďalších informácií alebo funkcií na niekoľkých obrazovkách, je to len na voľbe užívateľa, ktorý nimi môže ľahko prechádzať aj pod vodou počas ponoru.

Definovať čo je zobrazené

Po pripojení Suunto EON Steel na osobný počítač  sa môže pomocou Suunto softvéru DM5 definovať, ktoré informácie sa zobrazia, kde sa zobrazia, alebo ktoré polia, resp. funkcie sa úplne vypnú.

Fyzické prispôsobenie prístroja potrebám užívateľa

Suunto EON Steel sa môže nosiť s klasickým remienkom alebo gumičkovým pripevnením (bungee). Rovnako je k dispozícii gumené ochranné puzdro pre väčšiu ochranu počítača. Všetko je súčasťou balenia prístroja.

Širokouhlový farebný displej BrightSeeTM

Super jasný displej a vysoký kontrast farieb zaručuje čitateľnosť dát pri potápaní za akýchkoľvek podmienok.

Farebný BrightSeeTM displej

Vďaka novému, inovatívnemu, široko uhlovému BrightSeeTM farebnému displeju, Suunto EON Steel ponúka potápačom bezkonkurenčnú jasnosť, perfektnú čitateľnosť tak na slnku ako aj pod veľkým náklonom. Kombinácia displeja a sklárskej technológie minimalizuje nežiaduce odrazy zrkadlenia a zlepšuje maximálny uhol pohľadu.

Vysoko farebné kontrasty

Vylepšené optické lepenie TFT displeja zaisťuje vysoké farebné kontrasty a veľkú viditeľnosť pre čítanie za rôznych podmienok, či sa potápa v plytkej vode alebo v temnej hlbine.

Užívateľský aktualizovaný displej

Suunto EON Steel je prvý Suunto potápačský počítač, ktorý umožňuje užívateľovi aktualizovať softvér počítača, vrátane CCR vylepšenia pre ponory s rebreatherom. Suunto DM5 bude automaticky kontrolovať aktualizáciu firmwearu, a to hneď po pripojení Suunto EON Steel na osobný počítač. V prípade online pripojenia sa automaticky aktualizuje na najnovšiu verziu.

Jednoduché ovládanie

Jednoduchá interakcia s menu a tromi tlačidlami umožňuje jednoduché ovládanie počítača Suunto EON Steel. Vďaka úplnému užívateľskému prispôsobeniu a dôslednému zobrazovaniu dát, prístroj Suunto EON Steel sa prispôsobuje meniacim sa užívateľovým potrebám.

Vhodný pre všetky ponory

Suunto EON Steel je vybavený módmi ako Gauge, Air, Nitrox a Trimix a model Suunto FusedTM RGBM maximalizuje čas ponoru. Fixed point CCR mód pre ponory s rebreatherom bude k dispozícii v priebehu roka 2015.

Viacnasobný potápačský algoritmus

Prístroj využíva dva potápačské algoritmy s možnosťou voľby a to dekompresný algoritmus Suunto FusedTM RGBM2 (Suunto Technical RGBM a Full RGBM) vyvinutý Suuntom v spolupráci s Dr. Bruce Wienke. a dekompresný algoritmus Bühlmann 16 s gradient faktormi vyvinutý švajčiarskym lekárom Dr. Albertom A. Bühlmann. Algoritmus ponoru Bühlmann 16 GF od Suunto je založený na modeli ZHL-16C. Tento model má 16 rôznych teoretických tkanivových skupín s polovičnými časmi od 4 minút až do 635 minút.

Plánovanie ponorov pomocou Suunto DM5

Nový softvér DM5 s Movescount priniesol zmenu v dizajne, ľahkosti používania a intuitívneho ovládania a napomáha získať maximum zo Suunto potápačského počítača. Pomocou neho si užívateľ môže individuálne prispôsobiť svoj počítač.

Pomocou grafického plánovača Suunto DM5 je veľmi jednoduché plánovanie profilu ponorov vrátane zmesí a záložných plánov.

So softvérom Suunto DM5 pre Windows a Mac si môže užívateľ ľahko plánovať svoje ponory a po ich naplánovaní, preniesť svoj plán do svojho počítača pomocou priloženého USB kábla. Suunto DM5 umožňuje aj prenos dát ponorov z denníka prístroja do notebooku pre detailnú analýzu.

Špeciálne pre Suunto Eon Steel sú v aplikácii DM5 vytvorené dve funkcionality. Prvá umožňuje  prispôsobenie si displeja prístroja a druhá zaisťuje aktualizáciu softvéru.

Suunto DM5 je prepojený s portálom Movescount.com, kde si užívateľ prezerať svoje ponory, sledovať pokroky, pridávať obrázky alebo mapy lokalít, ako aj zdieľať svoje skúsenosti a zážitky s priateľmi.

Prémiové materiály a extrémna odolnosť

Rám prístroja je vyrobený z nerezovej ocele a puzdro je vystužené z kompozitných materiálov s viac ako 50% sklenenými vláknami. Vysoko trvanlivé a odolné sklo XensationTM bolo vyrobené aby odolalo najtvrdším podmienkam.  

Robustná strojová konštrukcia bola intenzívne testovaná pre dlhú životnosť a zaručuje vode odolnosť do 150m. Izolovaný tlakový senzor poskytuje stabilný a presný výkon.

Nabíjateľná batéria

Prístroj je vybavený nabíjateľnou batériou a pri plnom nabití Suunto EON Steel poskytne 20-40 hodín prevádzky, čo je dostatočne pokryje týždenný pobyt na lodi. Prístroj sa začne automaticky nabíjať zakaždým, keď sa pripojí k počítaču. Prípadne je k dispozícii nabíjačka Suunto Charger (k dispozícii ako samostatné príslušenstvo).

Suunto Tank Pod

Suunto Tank Pod je voliteľný bezdrôtový vysielač tlaku, ktorý umožňuje zobraziť aktuálny tlak plynu vo fľaši. Odolná digitálna komunikačná technológia prináša nie len zlepšenú stabilitu signálu, ale tiež novú vlastnosť, ako je viacnásobné tlakové údaje z 20 rôznych Suunto vysielačov a ich automatickú detekciu. Každý Tank Pod je určený pre jednu plynovú zmes.

Základné vlastnosti:

§  Všestranne využiteľný potápačský počítač

§  Viacnásobné potápačské algoritmi

§  Módy: Air / Nitrox / Gauge / Trimix / CCR

§  Individuálne prispôsobenie počítača

§  Užívateľský aktualizovaný softvér

§  Bezdrôtová mobilná konektivita cez Bluetooth do novej Suunto aplikácie

§  Bezdrôtový prenos údajov tlaku plynu vo fľaši pre 3 fľaše (pomocou Suunto Tank POD)

§  Nabíjateľná batéria

§  Digitálny kompas

§  Plne farebný displej s nastaviteľným LED podsvietením

§  Vodeodolnosť do 150 m

Technické údaje

Eon Steel  
Všeobecné údaje  
operačná teplota 0°C - +40°C
teplota uskladnenia -20°C - +50°C
teplota +
rozlíšenie teploty 1°C
voľba jednotiek merania (metrická/imperiálna) +
užívateľské rozhranie vychádzajúce z ponuky +
typ podsvietenia displeja LED
konfigurovaľné podsvietenie +
typ displeja farebný TFT
rozlíšenie displeja 320x240
prepínanie displeja +
vodotesnosť 150m
životnosť batérie v móde čas 2 mesiace
typ batérie nabíjateľná lithium-ion
indikátor batérie ikona+zostávajúci čas potápania
aktualizovaný softvér +
hodiny, dátum +
stopky +
jazyk EN,CS,DA,DE,ES,FI,FR,IT,JA,KO,NL,PL,RU,SV,ZH
objímka nehrzavejúca oceľ
sklíčko Xensation
puzdro zosilnený kompozit
remienok elastomér, gumičky
hmotnosť 347g
   
Konektivita  
prenos dát Bluetooth Smart / USB káblom
pripojiteľnosť medzi prístrojmi indukčný (až 20 Tak pods), Bluetooth Smart
kompatibilita s DM5 +
smartphone kompatibilita +
kompatibilita so Suunto app +
   
Kompas  
digitálny kompas +
kompenzácia náklonu kompasu do 45°
smerový rozsah stupne
strelka kompasová ružica
globálne vyvážený +
azimut v stupňoch +
rozlíšenie kompasu
presnosť kompasu +/-15°
korekcia deklinácie  +
uzamknutie azimutu so smerovým indikátorom  +
   
Potápacké funkcie  
maximálna operačná hĺbka 150m
operačný mód Nitrox/Air (vzduch) +
operačný mód Trimix (zmes plynov) +
operačný mód Gauge (merací prístroj) +
rebreather (CCR), fixed point +
čas ponoru 0 do 999 min.
povrchový interval 0 do 100 hod.
čas zákazu lietania +
bezpečnostná zastávka +
hĺboké zastávky (deep stops) +
zobrazenie času výstupu 0 do 999 min.
výpočet kyslíkovej toxicity CNS a kyslíkovej tolerancie(OLF) +
bezdrôtová integrácia dýchacieho plynu voliteľná (20 rôznych fľiaš)
dekompresný algoritmus  Suunto Fused RGBM2 a Bühlmann 16 GF
užívateľsky nastaviteľné   displeje 4 vrámci potápačského módu
typ vizuálneho zobrazenia klasický/grafický/prominentný
výškové nastavenie 0-300m/300-1500m/1500-3000m
individuálne nastavenie

P+2, P+1, P0, P-1, P-2

Gradient faktor low (10-100) a high (50-100)

zmes plynov až pre 20 plynov
    5 - 99% O2
    0 - 95% He
nastavenie max PO2 manuálne 0,5 -1,6 /fixované 1,6
prepínanie plynov +
časomer +
bezdrôtová plynová integrácia voliteľná (až 20 rôznych fliaš cez Suunto Tank Pod)
čas pre dýchací plyn +
spotreba dýchacieho plynu (v reálnom čase) +
bezdekompresný plánovač +
voľba dekompresných profilov  nepretržitý a stupňovitý
   
Potápacké alarmy a upozornenia  
čas ponoru +
maximálna hĺbka +
tlak vo fľaši +
vysoká hodnota pO2 +
nízka hodnota pO2 +
príliš rýchly výstup +
porušenie dekompresného stropu +
deep stop porušenie +
prepínanie plynu  +
CNS/OTU (OL) 80% / 100% +
čas plynu +
automatické prepnutie diluentu +
diluent vysoká hodnota pO2 +
diluent nízka hodnota pO2 +
ICD varovanie +
   
Pamäť  
kapacita denníka ponorov  200h alebo 400 ponorov
záložky denníka ponorov +
interval zaznamenávania údajov v sekundách 10s
celoživotná história ponorov Scuba +
grafický profil ponoru +
   
Rebreather  
diluenty +
bailout +
high/low set points +
custom set point +
manual/automatic set point switching +
   
Softvér  
názov softvéru Suunto DM5 s Movescount
USB prepojovací kábel priložený
 • Telefonické objednávky
  0903 755466
  02 68202000

 • Doprava zadarmo
  pre objednávky
  nad 200 €
 • Tovar na sklade
  expedujeme
  do 24 hod.
 • Kamenná predajňa
  Gessayova 16,
  851 03 Bratislava

 • Otváracie hodiny
  pondelok - piatok
  9,00 - 18,00

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.